Casa De Praia Ingleses - Santinho
Casa De Praia Ingleses - Santinho nyder en førsteklasses placering inden 9-minutters gåtur fra Ingleses Sul.
Indkvarteringen ligger 10 minutters kørsel fra Trilha do Morro das Aranhas. Lokale spisesteder, såsom Padaria E Confeitaria Ingles Pan og Bar Do Renaldi, kan findes inden for 650 meter fra denne indkvartering.
Gæsterne kan benytte 1 badeværelser.
Denne feriebolig indeholder et fuldt udstyret køkken med faciliteter.
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
Aktiviteter og afslapning
- Grillfaciliteter
På værelset
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor langt ligger Florianopolis fra Casa De Praia Ingleses - Santinho?
Der er 45 km mellem Florianopolis og Casa De Praia Ingleses - Santinho. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Casa De Praia Ingleses - Santinho?
Gæsterne vil kunne bo i Casa De Praia Ingleses - Santinho med deres kæledyr.